Бiзнес у Telegram: особливостi й переваги реклами бiзнес-каналу

Що ж, друзі. Поговоримо про цей месенджер, що шалено набирає оберти популярності й вже давно не є просто інструментом для переписки.

Переваги Телеграма перед іншими месенджерами настільки очевидні для його користувачів, що про це годі й казати.

Два основних, жирних і великих плюса Telegram — можливість створювати свій канал і ботів, що, у свою чергу, суттєво полегшують й урізноманітнюють спілкування з вашою аудиторією.

бiзнес-канал в Телеграм

Я провела невеличке соцопитування серед користувачів "Телеграма", як в межах нашого офісу, так і поза ним.

Питання були наступні:

Як ви використовуєте цей месенджер?
Підписані на канали? 
А на які саме?)

 

І ось що виявилося:

Окрім особистих та групових чатів, люди були підписані на канали, що умовно можна розділити на такі групи: розважальні, загально- та професійно освітні, блоги, допоміжні сервіс-боти. 

Тож, загалом, користувачі  використовують Телеграм не тільки як месенджер, а і як джерело необхідної інформації.

Чи потрібен Telegram-канал для просування вашого бізнесу?

просування Telegram-каналуПитання неоднозначне. Звісно, треба зважати на специфіку та масштаби вашого бізнесу, вашу ЦА.  

Скажу одразу, що кількість користувачів цього сервісу збільшується великими темпами й прогнози стосовно подальшого зростання його аудиторії є дуже оптимістичними. Саме тому варто подумати про те, як вплине просування та реклама Телеграм-каналу на розвиток вашого бiзнесу вже сьогоднi.

Тож, використовування додаткової платформи для донесення потенційному споживачеві інформації про себе само по собі є непоганим.

Чи потрібен Telegram-канал для просування вашого бізнесу?

Питання неоднозначне. Звісно, треба зважати на специфіку та масштаби вашого бізнесу, вашу ЦА.  

Скажу одразу, що кількість користувачів цього сервісу збільшується великими темпами й прогнози стосовно подальшого зростання його аудиторії є дуже оптимістичними.

Тож, використовування додаткової платформи для донесення потенційному споживачеві інформації про себе само по собі є непоганим.

Основні плюси Телеграма:

 • Дуже високий коефіцієнт переглядів

Тут немає стрічки, яка формується за певними правилами ранжування. Перевага Телеграма в тому, що він не розділяє чати та канали. Тобто користувач бачить повідомлення в будь-якому випадку.

Так, почасту люди деактивують функцію активних сповіщень. Але, якщо інформація каналу їм цікава, то пізніше вони заходять та читають одразу декілька публікацій. Коефіцієнт відгуку тут наразі складає понад 60%! 

просування бiзнесу у Telegram

 • Відсутність офіційної реклами

На відміну від соцмереж, які перенасичені рекламою, в Телеграмі наразі її дуже мало і носить вона тільки непрямий характер. Люди втомилися від безкінечних рекламних пропозицій  і обирають Телеграм ще й тому. 

 • Можливість налаштувати бота

Боти в Телеграм — одна з його величезних переваг. Вони бувають прості й складні, можуть виконувати безліч різних запрограмованих завдань й застосовуються як задля розваг, так і, доволі успішно, в бізнесі. Детальніше про це трохи згодом.

 • Відсутність фоловінгу

Ваші підписники тут — саме ваші. Їх ніхто не переманить та не вкраде. Тільки адмін каналу бачить, хто саме на нього підписаний. Тож, якщо ви плідно працюєте,  збираючи саме свою ЦА —- ніхто з конкурентів не зможе піти легким шляхом та скористатися плодами вашої праці.

Отже, ви вирішили розглянути присутність вашого бренду в Телеграмі. Тут є декілька варіантів, які можна використовувати в комплексі чи поодинці. Все залежить від вашої мети та специфіки вашого бізнесу.

Власний канал

Для того, щоб канал вашого бренду мав популярність, треба чітко розуміти, для кого й що саме ви будете транслювати. Визначивши портрет своєї ЦА, ви більш детально зрозумієте, чим саме хотіли б поділитися. Акції, актуальні торгові пропозиції, новини з галузі вашого бізнесу, подані живо й цікаво, опитування, огляди експертів — все це може привернути увагу потенційних підписників. Додайте сюди авторський стиль подачі — і ви отримаєте вірну вам, активну аудиторію.

Телеграм-бот

Якщо ваш бізнес надає послуги, варто розглядати телеграм-бота як один зі способів зворотного зв'язку. Запрограмувавши його, ви отримаєте дієвий спосіб комунікації з клієнтом. Записи на прийом до спеціаліста, оформлення замовлень й доставки їжі, нагадування про відвідування, виклик таксі, загальна інформація (адреса, часи роботи, телефон тощо), збір відгуків — складніше віднайти, чого не можуть боти, бо їх можливості при грамотному налаштуванні величезні).

Реклама на інших телеграм-каналах

Якщо ви хочете пропонувати свою продукцію чи послуги, та не маєте бажання/не бачите сенсу розкручувати власний канал, вдалим рішенням стане реклама через телеграм-канали, що займаються саме цим — публікують рекламні пропозиції різних брендів. Підписники каналу, що зацікавились товаром, в один клік переходять на сторінку вашого сайту й одразу можуть оформити замовлення. Плюс в тому, що підписники самі й свідомо обрали цей канал для  власного інформування, вони можуть заходити сюди, коли самі забажають, тож нав'язливість реклами їх не дратує.

бiзнес-аккаунт Телеграм

Також, почасти авторські канали, що мають спільний з вами напрямок, теж можуть прорекламувати ваш бренд. 

Отже, ми в загальних рисах розглянули доцільність, переваги та варіанти присутності  Вашого бізнесу в Телеграмі. Вирішувати, насамперед, Вам. Наразі, головне, що можна сказати: поки що це доволі “молодий” інформаційний майданчик, що швидко набирає оберти; тут зібрана прогресивна та якісна аудиторія, а низький рівень конкуренції та інструменти взаємодії, притаманні саме цьому месенджеру, при грамотному підході дозволять придбати нових прихильників вашого бренду. Тож, друзі, будьте в тренді й на два кроки попереду від ваших конкурентів! ;)

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Какой способ продвижения интернет-магазина самый эффективный?

 • PPC-реклама, в т.ч. товарная реклама
 • Ремаркетинг
 • Реклама в Youtube
 • Ценовые агрегаторы
 • Оффлайн-реклама
 • Рекомендации
 • SEO-продвижение
 • SMM и реклама в социальных сетях
 • Партизанский и крауд-маркетинг
 • Видео обзоры
 • Маркетплейсы
голосовать
PPC-реклама, в т.ч. товарная реклама 18.63% (422 голоса)
Ремаркетинг 1.59% (36 голосов)
Реклама в Youtube 1.99% (45 голосов)
Ценовые агрегаторы 4.11% (93 голоса)
Оффлайн-реклама 0.35% (8 голосов)
Рекомендации 10.38% (235 голосов)
SEO-продвижение 31.57% (715 голосов)
SMM и реклама в социальных сетях 23.31% (528 голосов)
Партизанский и крауд-маркетинг 4.68% (106 голосов)
Видео обзоры 2.78% (63 голоса)
Маркетплейсы 0.62% (14 голоса)
Всего голосов 2265
Вернуться к голосованию