Просування комерційних акаунтів в інстаграмі

Якщо ви маєте особистий акаунт в цій соціальній мережі, то й самі неодноразово стикалися з цим. Починаючи з "фальшивих" лайків і шаблонних коментарів від комерційних акаунтів і закінчуючи безкінечними пропозиціями, що так рясніє стрічка цієї мережі, яка в першу чергу є споживацькою, як не крути.

Марафони, гівевеї, блогери, що рекламують усілякі торгові пропозиції...., ну і звісно: реклама, реклама, реклама...

Ви - потенційний покупець, тож за вашу увагу й підписку йде неабияка боротьба)

Інстаграм - соціальна мережа, що розвивається, змінюється й набуває нових, так би мовити, форм. При чому робить це з шаленою швидкістю. Те, що працювало, привертало увагу ще пару років тому - наразі архаїчне і, або не несе вже ніякої користі, або вона настільки несуттєва, що й говорити немає про що.

Тож, давайте розбиратися, які методи просування зустрічаються в цій мережі та які з них є насправді дієвими.

Масфоловінг. Так, цей метод ще й досі працює. Обсяги, звісно, не можна порівнювати з минулими роками, але цей метод є таким собі повільним та водночас - надійним, бюджетним методом зібрати саме свою ЦА. Але є одне “але”. Для комерційних акаунтів він стає дедалі непотрібним. Скажіть, ви часто підписуєтесь “у відповідь” на комерційні акаунти? Та ви й так бачите в стрічці стільки реклами, що звертати увагу на ще щось подібне, заходити в профіль й роздивлятися черговий магазин чи нарощування вій - маячня й дурна трата часу! Отож бо й воно) Люди підписуються “у відповідь” на людей - оце працює.

Масфоловинг

Гівевеї. Питання з цим видом просування є доволі спірним. По-перше, багато чого залежить від організатора, який його пропонує, його репутації. Є багато нечистих на руку упорядників, які, бачачи, що обіцяної клієнту кількості підписників не набирається, застосовують нечесні методи. Ви платили за живих підписників, а отримаєте "мертві душі". Тож, це ризик номер 1.

По-друге. Гівевей - це, що там приховувати, перш за все - погоня за призом. Тобто, головна мета всіх ваших новонабутих підписників саме це. Так, за період його проведення їх кількість істотно збільшиться.

Але люди - такі люди. Більшість учасників не дивляться навіть профілі, на які треба підписатися, роблять скріни учасників, щоб відписатися одразу після закінчення розіграшу, встановлюють тимчасове блокування на контент учасників. Впродовж місяця від вас відпишеться близька 80% гівевейщиків. Половина - одразу після закінчення розіграшу, а потім, з часом, і інші. Отже, стрибки кількості підписників - це зіпсована статистика та можливий бан - ризик номер 2.

Щоб мати від розіграшу користь, треба:

 • точно розуміти, що ваша ЦА співпадає з ЦА блогера, що анонсує розіграш;
 • мати змогу одразу (та й надалі) втримати новонабутих підписників - зацікавити їх контентом, цінами на свій товар, акційними пропозиціями.

Реклама у блогерів. Тут теж все непросто. Давайте розбиратися.

 1. Як і в гівевеях, дивимося на співпадіння ЦА. Очевидно, еге ж?
 1. Дивимось, чи заслуговує блогер на нашу довіру. Не довіряємо першим-ліпшим. Кількість підписників може бути накрученою, скріни статистики - оманливими й підробленими, домовленості - хибними.

В ідеалі - спостерігати за його діяльністю деякий час, проаналізувати діяльність акаунту, активність підписників.

 1. Наразі зростає популярність в рекламі у блогерів з відносно невеликою кількістю підписників.

По-перше, ціна за послуги істотно нижча.

По-друге, активної аудиторії у відсотковому відношенні в такого блогера може бути більше в рази.

По-третє, вони готові працювати на перспективу, є більш гнучкими й старанними.

Нещодавно один з комерційних акаунтів, що веде наша агенція, безкоштовно пропіарили 2 блогерки розбіжністю в часі близька 7-10 днів. Кожна виставила один пост с детальний оглядом замовленого нею товару і ще два з відміткою цієї ТМ. До того ж, ще було по 2 сторіз.

Блогерки активно відповідали на питання своїх підписників, абсолютно безкоштовно рекламуючи цю ТМ.

Звісно, ми теж витисли з цього неочікуваного бонусу все можливе: репости, сторіз з вдячними словами й відмітками цих блогерів, збережені сторіз оглядів.

Кількість підписників в кожної складала 15 та 20 тисяч.

Цей піар був надзвичайно ефективним. Кількість підписників акаунту зросла в 2.5 рази. Активність аудиторії була надзвичайною, кількість повідомлень в діректі - також. Замовлення в цьому акаунті робляться через корзину на сайті, тож і кількість переходів зашкалювала.

Чесно кажучи, цей прийом дуже мене, як smm-щика, розрадив. До того ж, я дізналась, що працюють ці дві блогерки часто в тандемі. Розумно, цікаво, якісно, безкоштовно, і, головне, - ДІЄВО! Люди довели, що з ними можна (й потрібно) мати справу.

Ну і як ви думаєте, з ким же я буду співпрацювати при нагоді? Питання очевидне).

Реклама у блогеров

Ну й останній, головний метод просування - Його високість Таргет.

Не будемо обманювати, це - найдієвіший метод.

При правильному визначенні ЦА й грамотному налаштуванні рекламної кампанії ви гарантовано отримаєте саме ваших підписників, а головне - продажі, яких ви так прагнете. Бо, перш за все, комерційному акаунту необхідні саме вони, еге ж? Відверто кажучи, багато хто з користувачів інстаграму не вважають за потрібне підписуватись на комерційні акаунти, щоб не засмічувати свою стрічку, іноді просто зберігаючи торгову пропозицію, що сподобалася. Отже, кількість підписників в нашому положенні - вторинна. Головне - продажі!

Натомість ви будете позбавлені, в свою чергу, всіх вище перерахованих ризиків.

При чому гроші, витрачені на розумну рекламну кампанію, можуть бути рівнозначними чи навіть меншими за вищеописані методи, а користь - набагато більша.

Тож, підходьте до просування вашого акаунту з розумом. Знаючи “підводні камені” цих методів і розуміючи, яка ваша цільова аудиторія, ви напевно збільшите кількість активних підписників та досягнете комерційного успіху в цій соціальній мережі.

 

Автор — Тетяна Джеріпа (smm-фахівець).

 

Більше: про просування в instagram.

 

Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Какой способ продвижения интернет-магазина самый эффективный?

 • PPC-реклама, в т.ч. товарная реклама
 • Ремаркетинг
 • Реклама в Youtube
 • Ценовые агрегаторы
 • Оффлайн-реклама
 • Рекомендации
 • SEO-продвижение
 • SMM и реклама в социальных сетях
 • Партизанский и крауд-маркетинг
 • Видео обзоры
 • Маркетплейсы
голосовать
PPC-реклама, в т.ч. товарная реклама 18.64% (422 голоса)
Ремаркетинг 1.59% (36 голосов)
Реклама в Youtube 1.99% (45 голосов)
Ценовые агрегаторы 4.11% (93 голоса)
Оффлайн-реклама 0.35% (8 голосов)
Рекомендации 10.38% (235 голосов)
SEO-продвижение 31.58% (715 голосов)
SMM и реклама в социальных сетях 23.28% (527 голосов)
Партизанский и крауд-маркетинг 4.68% (106 голосов)
Видео обзоры 2.78% (63 голоса)
Маркетплейсы 0.62% (14 голоса)
Всего голосов 2264
Вернуться к голосованию